Jakub Klapka

Web Developer

Dovednosti: HTML5, CSS3, JS, jQuery, AJAX, Wordpress
E-mail:

Moje (seriózní) developerská cesta začala stejně jako u většiny jiných programátorů. (Ta neseriózní začala na gymplu asi takto.) Při studiu na vysoké škole člověk by i našel čas na nějakou brigádu, ale komu by se chtělo za pokladnu v supermarketu. Začal jsem si hrát s weby a jako každý jsem pár let dělal spíše dobrovolné projekty pro známé. Ale jednou z mých vlastností je, že když už se do něčeho pustím, tak nejdřív věnuji nemístně dlouhý čas teoretické přípravě. Proto jsem v poslední době propadl zahraničním blogům nejlepších webdeveloperů a pustil jsem se do zkoumání nejnovějších programátorských trendů. Začaly mě fascinovat nové frontendové techniky k tomu se velmi rychle přidal Javascript a nakonec jsem se ponořil i do redakčního systému WordPress a komunity kolem něj.

Po chvíli jsem se opět rozhlédl kolem sebe a trošku mě to vyděsilo. Například jsem zjistil, že nás v Republice není zrovna moc, kdo vůbec slyšel o Responsive Webdesignu, natož aby ho někdo uměl dělat. Nyní dokončuji zmíněnou vysokou školu a u toho už se snažím trochu více prosadit právě kvalitní a nadčasovou prací. To je směr, kterého se chci držet a čas asi ukáže, jestli to byl dobrý nápad.

Břetislav Horák

UI/UX/Graphic Designer

Dovednosti: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator
E-mail:

Celé dobružství začalo v roce 2008 kdy jsem se přihlásil k vytvoření designu pro naše první osobní webové stránky. Od té chvíle se přes naše monitory přesunula docela slušná řádka pixelů. Měl jsem možnost vyzkoušet si vytváření grafiky a fotografování pro fotobanky, fotografování spoločenských akcí, správu vlastního webového portálu a další drobnosti týkající se těchto profesí. Jako vítězná se ovšem ukázala vášen pro web design a grafiku.